четверг, 2 декабря 2010 г.

Білий ведмідь - хижа снігова хмара


Білий ведмідь (лат. Ursus maritimus) - хижий ссавець сімейства ведмежих. Іноді цей вид виділяють в окремий рід Thalarctos. Латинська назва Ursus maritimus перекладається як «ведмідь морський».

Білий ведмідь - найбільший наземний представник ссавців ряду хижих. Його довжина сягає 3 м, маса до 1000 кг.

Білого ведмедя від інших ведмедів відрізняють довга шия і плоска голова. Шкіра у нього чорна. Колір шуби варіює від білого до жовтуватого; влітку хутро може жовтіти через постійний вплив сонячного світла. Шерсть білого ведмедя позбавлена пігментного забарвлення, а шерстинки порожнисті. Є гіпотеза, що вони діють як світлопроводи, поглинаючи ультрафіолетові промені; у всякому випадку, при ультрафіолетовій фотозйомці білий ведмідь здається темним. Завдяки будові шерстинок білий ведмідь іноді може «позеленіти». Відбувається це у теплому кліматі (в зоопарках), коли всередині шерстинок заводяться мікроскопічні водорості.

Живе в приполярних областях на Північній півкулі Землі.

Занесений до Червоної Книги МСОП. Зараз в багатьох країнах заборонено добувати білих ведмедів з комерційною метою. Лише аборигенне населення північних територій має на це право, але без використання сучасної техніки. Повільне розмноження і велика смертність молодняку роблять цього звіра вразливим. Але найбільшим лімітуючим фактором вважається танення плавучої криги, яка є базою для ведмедів при полюванні на тюленів - їх основну їжу. Зникнення життєвого середовища білого ведмедя, що відбувається завдяки глобальному потеплінню, зараз є основною загрозою для існування виду. Існує думка, що завдяки явищу глобального потепління білий ведмідь може зникнути в дикій природі протягом одного століття.




















Комментариев нет:

Отправить комментарий